Różnice pomiędzy przęsłami panelowymi 2D a 3D

Każdy z nas chce, aby ogrodzenie wokół posesji nie tylko w znakomity sposób się prezentowało, ale również odpowiednio chroniło budynek przed dostępem osób trzecich. Na rynku spotkać można różnego rodzaju rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne, które są dostępne w bardzo wielu wariantach. Ostatnimi czasy rosnącym zainteresowaniem konsumentów cieszą się przęsła panelowe. Są one dostępne w wersji 2D oraz 3D. Na czym polega różnica oraz na który wariant najlepiej jest się zdecydować?

 

Ogrodzenie panelowe – czym właściwie jest?

 

Bardzo dużą zaletą ogrodzenia panelowego jest możliwość szybkiego budowania płotu wokół posesji. W tym przypadku korzysta się bowiem z gotowych rozwiązań, które po prostu łączy się ze sobą tworząc gotową konstrukcję. Zastosowanie sprawdzonych rozwiązań montażowych powoduje, że instalacja ogrodzenia nawet na sporej wielkości działce może zostać ukończona w zaledwie jeden dzień. Powoduje to, że na płoty panelowe decyduje się w ostatnim czasie bardzo wielu konsumentów.

 

Przęsła panelowe 2D i 3D

 

Jak zostało to już wspomniane, wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje przęseł - 2D oraz 3D. Zasadnicza różnica tych rozwiązań polega na układzie drutów. W panelach 2D są one całkowicie proste, natomiast modele 3D posiadają charakterystyczne wyprofilowania i przetłoczenia, co całej konstrukcji nadaje dodatkowych walorów estetycznych. Wyprofilowania, o których mowa mają zazwyczaj kształt litery “V”. Są bardzo subtelnym, jednak ciekawym elementem dekoracyjnym całej posesji.

 

Nie tylko ten element wyróżnia akcesoria 2D od 3D. Wspomnieć w tym miejscu należy również o wielkości oczek. W modelach 2D wymiary oczek mają dokładnie 50 x 200 mm, natomiast przetłoczenia w przęsłach 3D tworzą kwadrat o boku 50 mm.

 

Tak naprawdę nie można jednoznacznie określić, na który wariant przęseł najlepiej się zdecydować. Wszystko jest bowiem uzależnione od indywidualnych oczekiwań każdej z osób. Znakomity efekt wizualny powoduje jednak, że w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem konsumentów cieszą się ogrodzenia 3D.

0
Feed

Zostaw komentarz