Zmieniamy się dla Was i dla dobra naszej planety

Jesteśmy firmą produkcyjno - usługową, a co za tym idzie, nasze zapotrzebowanie na energię jest spore. Niedawno, bo niespełna rok temu, postanowiliśmy iść z duchem czasu i zainwestowaliśmy własne środki w odnawialne źródła energii. Pozwoliło nam to m. in. zlikwidować kocioł węglowy na ekogroszek, którym ogrzewaliśmy nasze hale produkcyjne, i zastąpić go promiennikami na podczerwień.

Wiedzieliśmy, że to ogromny krok w kierunku wielu zmian na rzecz środowiska naturalnego. Na początku byliśmy niepewni efektów naszej decyzji szybko jednak przekonaliśmy się, że była ona słuszna. Co się zmieniło? Co planujemy dalej jako świadomy producent ogrodzeń, bram i konstrukcji stalowych ? O tym przeczytają Państwo w dzisiejszym wpisie.

 

W kierunku dobra naszej planety

W lipcu ubiegłego roku zainstalowaliśmy na dachach naszych hal dwie instalacje PV. Byliśmy sceptyczni, ale wierzyliśmy, że efekty obronią się same – i mieliśmy rację. Ogólna moc zainstalowanych obecnie dwóch instalacji PV wynosi blisko 40 KW, co pokrywa blisko 90% naszego obecnego zapotrzebowania na energię elektryczną. Jako odpowiedzialny producent ogrodzeń i bram z wieloletnim doświadczeniem i dużą ilością odbiorców w kraju jak i za granicą, nie mogliśmy już więcej sobie pozwolić na drogą, brudną i nie ekologiczną produkcję.

 

Jeszcze tylko dziesięć procent

Zrobiliśmy jeden krok. Teraz pragniemy zrobić kolejny. Po przeanalizowaniu dotychczasowej pracy zamontowanych dwóch instalacji PV doszliśmy do wniosku, że idealnym rozwiązaniem dla rozwoju naszej firmy oraz przede wszystkim dla naszych Klientów i środowiska, będzie pełna samowystarczalność energetyczna co spowoduje m. in. brak konieczności podnoszenia cen naszych wyrobów z powodu coraz to wyższych kosztów zakupu energii elektrycznej. Również, a może przede wszystkim, z myślą o środowisku naturalnym i dobru nas wszystkich, chcemy być ZERO emisyjni i pozyskiwać 100% energii ze słońca. Planujemy więc wykonanie jeszcze jednej instalacji PV o mocy ok 10 KW, dzięki czemu staniemy się w 100% ekologiczni jako producenci ogrodzeń, bram i różnego rodzaju konstrukcji stalowych.

 

Po co to wszystko?

Chcemy świadczyć jak najlepsze i jak najtańsze usługi naszym Klientom. Nie składają się na to wyłącznie wysokiej jakości bramy czy ogrodzenia ale również sposób w jaki one powstają. Żyjemy w tym samym środowisku, korzystamy z jego dóbr i oddychamy tym samym powietrzem, przyszedł czas by się środowisku odwdzięczyć za to co codziennie od niego otrzymujemy. Dlatego jako odpowiedzialny producent zmieniliśmy i wciąż zmieniamy się dla naszego wspólnego dobra oraz koniecznej ZERO emisyjnej najbliższej przyszłości.

0
Feed

Zostaw komentarz